Wybielanie

Białe i piękne zęby dodają nam uroku i pewności siebie, poprawiają nasze samopoczucie. Wiadomo, że uroda ułatwia kontakty z innymi a piękny uśmiech jest jej istotnym elementem.

Współczesna stomatologia estetyczna musi sprostać coraz większym oczekiwaniom wymagających pacjentów. W praktykach stomatologicznych najczęściej stosowanymi i najbezpieczniejszymi substancjami wybielającymi są nadtlenki (nadtlenek karbamidu i nadtlenek wodoru). Wieloletnie badania kliniczne udowodniły wysoką skuteczność nadtlenków w usuwaniu licznych przebarwień a wiodący producenci rozmaitych systemów wybielających szukają nowych środków wybielających zapewniających optymalne bezpieczeństwo dla tkanek zębów podczas procesów wybielania.

Wybielanie jest bardzo efektywne szczególnie w przypadku zębów przebarwionych przez papierosy, kawę czy herbatę. Wybielone mogą zostać również zęby, które straciły swoją naturalną biel po użyciu takich lekarstw jak tetracykliny, czy przebarwione przez fluor, jednak te rzadkie przypadki mogą wymagać więcej niż jednego zabiegu.

Nasi pacjenci bardzo często mają potrzebę rozjaśniania swojego uśmiechu i decydują się na wybielanie zębów. W naszym studio dentystycznym stosujemy dwie metody wybielania. Jedna z nich polega na wykonaniu indywidualnych szyn na zęby. Pacjent wg instrukcji lekarza aplikuje odpowiednio dobrany rodzaj i stężenie środka wybielającego. Szyny pacjent nosi w nocy w czasie snu, w zależności od potrzeby od 4 do 8 nocy.

Druga metoda ostatnio coraz bardziej popularna, to wybielanie zimnym światłem przy użyciu akceleratora. Jest to metoda szybka, wygodna dla pacjenta i wysoce skuteczna. Wybielanie systemem BEYOND należy obecnie do najbardziej popularnych na świecie. Niebieskie światło wysokiej częstotliwości emitowane przez akcelerator aktywuje formułę wybielającą, która zawiera nadtlenek wodoru oraz dwutlenek krzemu wraz z innymi substancjami. Użycie niskiej temperatury i zimnego światła eliminuje podrażnienie nerwów. Rezultaty są o 30% lepsze niż przy wybielaniu nocnym i zdecydowanie lepsze od innych podobnych metod.