Najnowocześniejszy system obrazowania Kodak Carestream CS 9300

W naszym Studiu Dentystycznym stosujemy system Kodak Carestream CS 9300 – to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej wszechstronnych systemów obrazowania radiologicznego, który pozwala na wykonanie różnych typów badań, także zaawansowanych badań tomograficznych. Dzięki temu sprzętowi możliwe jest cyfrowe obrazowanie tomograficzne CBCT, a także obrazowanie pantomograficzne i cefalometryczne w jednym urządzeniu. Najważniejsze cechy tomografu:

Rozwiązanie „Wszystko w Jednym”

CS 9300 to wszechstronne urządzenie będące w stanie wykonywać wiele różnych badań radiologicznych.
System łączy w sobie możliwości wykonywania tomografii 3D – małego, średniego i dużego pola obrazowania, pantomografii 2D i najwyższej jakości cefalometrii z unikatową technologią ONE SHOT.

Najwyższa jakość obrazowania

Niezależnie od rodzaju badania, system CS 9300 wykonuje najwyższej jakości badania w porównaniu ze wszystkimi urządzeniami dostępnymi obecnie na rynku. Od najprecyzyjniejszych obrazów w rozdzielczości 90 μm pozwalającym uzyskać najdokładniejszą informację diagnostyczną poprzez szeroki wybór formatów zdjęć dostosowanych rozmiarem i rozdzielczością do wymagań stawianych przez różne dziedziny stomatologii i laryngologii.

Inteligentny System Kontroli Dawki

System CS 9300 zapewnia użytkownikom optymalną kontrolę nad doborem najbezpieczniejszej dla pacjenta dawki promieniowania. Technologia tomografii wolumetrycznej wykorzystywana do wykonywania obrazów diagnostycznych w systemie CS 9300 zapewnia dużo niższą dawkę promieniowania w porównaniu z tradycyjnymi tomografami spiralnymi stosowanymi w medycynie (CT). Aparat pozwala na dalszą redukcję dawki poprzez dobranie zakresu tomografii jedynie do obszaru, które wymaga obrazowania. Urządzenie może pracować również w trybie skróconego do 12 sekund, czasu badania co pozwala jeszcze bardziej ograniczyć dawkę i zmniejszyć ryzyko powstania nieostrego radiogramu. CS 9300 jest także wyposażony w system próbnej ekspozycji pozwalający na sprawdzenie pozycji pacjenta przed wykonaniem badania. Połączenie szybkości, doskonałej jakości obrazu oraz precyzyjnego pozycjonowania w maksymalnym stopniu ogranicza ryzyko powtórzenia badania zapewniając bezpieczeństwo zarówno osobie badanej jak i lekarzowi. Opcjonalny moduł cefalometryczny pracujący w technologii pojedynczej ekspozycji (one-shot) wykonuje całe badanie w czasie niższym niż 1 sekunda. W ten sposób urządzenie do minimum ogranicza dawkę absorbowaną przez pacjenta podczas badania i ryzyko powstania nieczytelnego obrazu.