Chirurgia stomatologiczna

Wykonujemy następujące zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

  1. Implantację wszczepów firmy Astra Tech
  2. Ekstrakcje zębów
  3. Ekstrakcje zębów mądrości
  4. Ekstrakcje lub odsłonięcie zębów zatrzymanych
  5. Przeszczep dziąsła
  6. Resekcje zębów – zabieg polegający na usunięciu wierzchołkowej części korzenia, który zawiera niewyczyszczoną i niedopełnioną część kanału korzeniowego. Zabieg wykonuje się wtedy, gdy leczenie tradycyjne nie dało oczekiwanych wyników. Zabieg obejmuje również usunięcie ogniska zapalnego (torbieli) z kości okolicy wierzchołka korzenia zęba.
  7. Hemisekcja – zabieg polegający na usunięciu korzenia zęba wielokorzeniowego wraz z odpowiadającą częścią koronową. Zabieg ten wykonuje się w zębach trzonowych dolnych i przedtrzonowych wielokorzeniowych. Przecięty fragment zęba usuwa się, a pozostawia się zdrowy fragment zęba. Bez wykonania takiego zabiegu, ząb należałoby usunąć w całości, gdyż zmiany przy wierzchołku jednego z korzeni to potencjalne źródło zakażenia dla organizmu.
  8. Amputacja (radisekcja) zabieg polegający na usunięciu w całości jednego z korzeni zęba trzonowego do trifurkacji lub bifurkacji bez naruszenia korony zęba. Wykonuje się, gdy pozostawienie korzenia jest niemożliwe, a ząb jest niezbędny ze względów protetycznych.